Celem zajęć jest pobudzenie dzieci do harmonijnego rozwoju, twórczego działania, ekspresji, a także wzmacnianie poczucia własnej tożsamości oraz sprawstwa. Poprzez plastykoterapię dziecko uczy się wypowiadać poprzez linię, barwę, plamę i kształt, pobudza swą aktywność myślową, wzbogaca przeżycia, rozwija wyobraźnię, ale również rozładowuje napięcia. Ponadto dzięki zastosowaniu różnych technik i tworzyw usprawnia motorykę, rozwija spostrzegawczość i inicjatywę twórczą.

Do zadań zajęć z zakresu plastykoterapii należą zapoznanie dzieci z różnorodnymi materiałami i technikami plastycznymi, uwrażliwienie na piękno otaczającego świata, na zjawiska w nim występujące, na światło, barwę, fakturę, stworzenie możliwości do poszukiwań i uzewnętrznienia przeżyć. Tematyka zajęć wynika z rytmu przyrody i kalendarza świąt i jest bezpośrednio związana z działaniami w zakresie poezjoterapii.

AKTUALNOŚCI

23-08-2019

Dzisiaj zwiedzamy kolejną europejską stolicę

22-08-2019

Oggi eravamo nell'assolata Italia. Abbiamo preparato una deliziosa pizza. #Italia #pizza #podsloncemtoskanii #przedszkolebydgoszcz

8-08-2019

Wielka rafa koralowa w Australii #przedszkolezasiedmiogorogrod #australia #podroze # wakacje